URZĄDZENIA

KONTAKT

DOSTAWCY

ŚLUZY USZCZELNIAJĄCE

Śluzy uszczelniające stosuje się na zewnętrznej elewacji hali ponad rampą jako uszczelnienie procesu załadowczego. Urządzenie to okala bramę tworząc połączenie między halą a naczepą samochodu. Powstaje w ten sposób rodzaj rękawa odcinającego przeładunek od warunków atmosferycznych.
Śluzy uszczelniające dzielą się na mechaniczne i pneumatyczne.Śluza mechaniczna Śluza pneumatyczna
Śluza mechaniczna
 
Śluza pneumtayczna
(z wbudowanym kompresorem)
 

Najpopularniejsze są śluzy mechaniczne, które zbudowane są ze stelaża nożycowego składającego się pod wpływem oddziaływania nacisku cofającego samochodu oraz fartucha górnego o wys. 1000mm i bocznych o szerokości po 600 mm.
Wymiar zewnątrzny śluzy uszczelniającej po obrysie to standardowo 3450 mm x 3400 mm, a głebokość 600mm.
Śluzę powinno montować się na wysokości ok. 4500 mm od poziomu placu.
W przypadku otworów bramowych, w których nie ma ramp przeładunkowych istnieje możliwość zamontowania śluz wyższych niż standardowe zapewniających doszczelnienie boków na całej wysokości bramy.

Śluzy pneumatyczne zbudowane są z nadmuchiwanych fartuchów górnego i bocznych. W skład śluzy wchodzi kompresor, który w momencie zadokowania pojazdu napełnia powietrzem poduszki tworząc niezwykle szczelny i dopasowany perfekcyjnie do kształtu pojazdu kokon. Podczas przeładunku śluza jest cały czas napełniana powietrzem. Standardowy wymiar zewnętrzny śluzy pneumtaycznej to 3400mm x 3500mm a głębokość 800 mm. Fartuchy boczne po napompowaniu osiągają szerokość 600 mm a górny 1100 mm.
Uwaga! Śluzy pneumatyczne są ok. 4 x droższe od mechanicznych
© Transformata 2024